Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2016

0 : 1
(0:1)

Reportáž

Bulharsko - Chorvatsko 0:1

Chorvatsko zatím v kvalifikační fázi zůstává stoprocentní, neboť na horké bulharské půdě dokázalo díky vlastní brance Bodurova zvítězit těsně 1:0. Bulhaři sice po většinu zápasu dokázali chorvatskou útočnou hrozbu eliminovat, jenže nešťastný zásah hlavou klubového hráče Fulhamu z šestatřicáté minuty nakonec hostům na výhru i tak postačil.

Trenér chorvatského národního týmu Niko Kovać své hráče dopředu varoval, že musí počítat s disciplinovaným výkonem soupeře, který dokáže kontrolovat výsledek, a podle toho také utkání vypadalo. První z mála šancí, kterých během devadesáti minut hry bylo na trávníku vidět, připadla domácím, jenže Ivelin Popov zblízka dokázal hlavičkovat příliš vysoko, aby se ve čtrnácté minutě mohl radovat z úvodního gólu.

Trvalo skoro celou půlhodinu, než si něco vypracovali také Chorvaté. Domagoj Vida ovšem po rohovém kopu rovněž poslal svou střelu hlavou pouze nad břevno. Přesto ještě do přestávky první gól opravdu přišel na řadu. Po Milanovově faulu na Modriće rozehrávali hosté standardní situaci, kterou rozehrál Ivan Rakitić a Nikolaj Bodurov si pod tlakem Oliće nastřelený centr téměř neomylně hlavou posunul do vlastní sítě.

Jen málo chybělo Marceli Brozovićovi k tomu, aby vedení Chorvatů navýšil, jenže Vladislav Stojanov v bulharské brance dokázal konečky prstů jeho prudkou ránu pod břevno vytěsnit na roh. Na druhé straně se výjimečně dostal ke slovu i brankář Subašić, jehož prověřil Gadžev. Po změně stran dokonce akce před oběma brankami ještě ubylo a za zmínku stojí snad jen Subašićův zákrok při ráně Popova ze sedmasedmdesáté minuty a Ćorlukův včasný blok, jímž pět minut před koncem oprostil svého brankáře od zákroku. V samotném závěru ještě Chorvaté měli skrze Perišiće s Brozovićem šance na navýšení vedení, ovšem neuspěli, a tak zápas skončil hubeným výsledkem 1:0.

Autor: Martin Kantor / espnfc.com