Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Michal Čajkovský
Michal Čajkovský sa pobil s Nickom Johnsonom. Foto: youtube.com

BOSTON 24. septembra (WEBNOVINY) – V zostave Washingtonu Capitals sa v prípravnom zápase NHL proti Bostonu Bruins objavil Michal Čajkovský. Slovenský hokejový obranca odohral v zápase takmer 15 minút a na začiatku tretej tretiny za stavu 1:1 sa pobil s Nickom Johnsonom.

V bostonskej TD Garden sa nakoniec tešili z víťazstva domáce „medvede“, ktoré triumfovali 3:2 po predĺžení. Dva góly domácich strelil Zdeno Chára, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Dvadsaťjedenročný Čajkovský zatiaľ nemá s Capitals podpísanú profesionálnu zmluvu, v júli podpísal skúšobný amatérsky kontrakt s klubom AHL Hershey Bears.

V lete absolvoval vo Washingtone aj tréningový kemp mladíkov.„Pripravoval som sa chlapcami so skúsenosťami z NHL. Veľmi mi to pomohlo, bola to pre mňa veľká skúsenosť,“ povedal po kempe Čajkovský.

V predchádzajúcich dvoch súťažných ročníkoch hral v juniorskej OHL za Ottawa 67’s, sezónu predtým v rovnakej súťaži za Kingston Frontenacs. V minulosti reprezentoval Slovensko na MS hráčov do 20 rokov.